Zararlılar - Silverfish

Zararlılar

Silverfish

7-10 mm büyükliğünde gri renklidir.Hayat evresi 1 yıldır. 2-3 yıla kadar yaşarlar, dişi 100 yumurta bıarakabilir. Nemli sıcak ve loş yerleri severler. Ev kağıt depoları, pamuk, un fabrikaları, şekerli gıda maddeleri, naylon gibi besinlerle beslenirler. Raflar, depolar, nemli alanlar, kağıt metaryal olan odalar ilaçlanmalıdır.

Gümüş Böceği Ne Zaman Görülür?

Gümüş böceği en çok sıcak ve nemli yerlerde bulunur. Gümüş böceği evlerimizde sıcak yaz aylarında ve sonbahar mevsiminde görülür. Evlerin mutfak, banyo ve tuvalet kısımlarında daha çok görülürler. Kış aylarında ve soğuk günlerde yuvalarına çekilirler ve ortalıkta görünmezler.

Gümüş Böceği Ne Yer?

Gümüş böceği beslenmesinde evdeki, duvar kâğıdı, kâğıt havlu, kitap ve mecmua, defter, her türlü kâğıt türü maddeleri elbise ve kıyafetleri, kaşmir ve kumaşları, gıda maddelerini, naylon, pamuk ve yün eşyaları, un, sabun, tutkal, macun ve nişasta gibi maddeleri yerler. Gümüş böceği evde açıkta bırakılan her türlü yemeklerden de beslenir.

Gümüşçün Evin Neresinde Bulunur?

Gümüş böcekleri özellikle nemli ve rutubetli alanlarda barınır. Evde bulunan gümüş böcekleri genellikle mutfak, mutfak dolapları, banyo, banyo dolapları, su borusu etrafında, lavabo etrafında, tuvaletlerde, kitaplıklarda bulunurlar.

Sonuç ilaçlama pestcontrol uzman ekip ile 12 saat içerisinde gelen acil çağrılara cevap verilerek sorun çözülecektir.