Zararlılar - PİRE

Zararlılar

PİRE

Adana Pire ilaçlamasıAdana'da Pire ilaçlaması yaptırmadan  önce  pireler ve insanlara vermiş oldukları zararları biraz daha yakından inceleyelim. Pire ilaçlama yöntemi diğer haşere ilaçlama pest control  yöntemlerine göre farklılık gösterir. Bunun sebebi ise pirelerin vücut yapısının diğer haşere türlerinden çok farklı olmasıdır. Pireler üreme için kana ihtiyaç duyarlar. Yaşamlarını bir nevi parazit olarak sürdürürler. Pireler vücut yapısı olarak yassı yapılıdırlar ve bu yapıları sayesinde hayvan tüyleri arasında kolayca hareket edebilirler. Pirelerin ayaklarında konakçısına çok iyi tutunabilmesini sağlayan pençeleri vardır. Evimizde görmüş olduğumuz pireler genelde kedi, köpek ve kuş tüylü hayvanlar evlere taşınan pire türleridir. Pirelerin en büyük özelliklerinden biride üstün sıçrama özelliğine sahip olmalarıdır. Öyle ki pireler dikey olarak 20 cm, yatay olarak da 40 cm kadar zıplayabilirler. İnsan piresi, köpek piresi, kedi piresi, pamuk piresi ve kuş piresi günümüzde en çok görülen pire türleri arasındadır.

Pire İle Mücadele

Pireler mücadelesi en zor olan haşere türlerinin başında gelmektedir.  Bu sebeple pire ilaçlaması  yapılırken ciddi ve profesyonel bir çalışma yapılması ve doğru ekipmanların kullanılması oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki; pireler kan emerek beslenirler.  İnsan ya da hayvanların üzerinde parazit (asalak) olarak yaşamlarını sürdürdükleri için bir önceki taşıyıcısında var olan hastalığı bir sonraki taşıyıcısına kan yolu ile bulaştırırlar. Bu sebepledir ki pire ilaçlama esnasında doğru intesit seçimine oldukça dikkat edilmelidir.

Pireler ile mücadeleyi zor kılan diğer bir özellikleri ise üreme esnasında yumurtalarını alana gelişi güzel yaymalarıdır.

Adana pire ilaçlama  konusunda  en iyi firmalardan biri olarak hizmet vermekteyiz. Pire ilaçlama esnasında özel olarak hazırlanmış insektisitlerin kullanılması ve ilacın tüm alana yayılması gerekmektedir. İlaçlama esnasında kokusuz ilaçlamada yapılabildiği gibi, ULV ilaçlama yöntemi uygulanması hızlı verim alınabilmesi açısından tercih edilen bir yöntemdir. Sonuç ilaçlama uzaman ekip kadrosuyla gelen acil çağrılara 12 saat içerisnde müdahale etmekte müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Yapılacak yöntemlerden biri olan ULV yöntemi ile mücadele uygulaması yapılabilmesi için pire olan bölgeyi  en kısa bir şekilde karantina altına almalıdır.